Muusikaõpetaja Arturi tegemistest 2023. aastal

Loomise kuupäev 08.01.2024

2023.aasta augustis ma võtsin julguse kokku ja kandideerisin Pöide Kool -i muusikaõpetajaks, mis tähendab lasteaeda ja kooli, kuna tegemist on ühendasutusega.

Eks enne kandideerimist ma natuke kardsin, kuidas ma lasteaia muusikatundidega hakkama saan aga Tiina Sünteri õpetussõnade toel ja perekonna peal harjutades sain sellest hirmus jagu. Tegelikult on lasteaias väga vahva.

Kooli poole pealt pelgasin ma esialgu hariduslikke erivajadusi aga jällegi vanemate kolleegid toel saan hakkama. Mudilaskoori tegemine meeldib mulle väga. Eks alguses noore ja rohelisena tahtsin seal kangesti kahehäälsust taga ajada aga õige pea sain aru, et suur saavutus on juba see, kui õpilased suudavad julgelt ühehäälselt laulda. Natuke olen saanud ka solistide juhendamist proovida ja see on olnud väike soojendus kevadeks, kuna aprillis on juba kohalik lauluvõistlus. Kõige arendavam on koolis olnud siiski lugude saatmine, mida ma pean ikka veel palju treenima.

Orissaare Muusikakool -is jätkan ma teist aastat vaskpuhkpillide õpetajana ja orkestri juhendajana. Õpilasi on mul neli - kolm trompeti õpilast ja üks metsasarve õpilane. Üks õpilane läks ära aga uus tuli üsna pea asemele. Nii, et mul on nüüd esimene individuaal pilliõppe õpilane, keda ma nullist alates õpetan. Õnneks minu ümber on palju kogenud kolleege, kellelt iga kell nõu saab küsida.

Muusikakooli orkestris käis eelmine hooaeg 16 õpilast, praeguseks on orkestris 11 õpilast. Eks muidugi tahaks, et orkestris oleks rohkem mängijaid aga kahjuks pole puhkpillide erialad võga populaarsed. Eks see nõuab vist lihtsalt järjepidevat tööd, et rohkem puhkpillide õpilasi muusikakooli tuleks.

Paneme siis sama hooga edasi ja loodame, et tuleb kevadel astub muusikakooli uusi puhkpillide õpilasi.

Viimati muudetud 08.01.2024.